| ChristianAlexx a întrebat:

am un iPhone 4s decodat cu gevey la 6.1.2 (are si jailbreak), as vrea sa stiu daca ii dau restaurare din iTunes sa nu mai am jailbreak si sa puna ultima versiune de iOS, isi va mai lua semnal dupa aceea? Multumesc anticipat!

1 răspuns:
| MobitelServiceGSM a răspuns:

Daca faci update sau restore prin iTunes, n-ar trebui sa ai probleme.
Atentie, nu face update prin wifi, telefonul are jailbreak si se va bloca. Vei pierde datele din el.
Solutia cea mai sigura este prin iTunes.
Daca ai un gevey care acum merge pe 6.1.2, sigur va merge si pe iOS 7.
Daca intampini probleme, poti apela la un service specializat iPhone.

http://www.servicegsm.info/service-reparatii-iphone/