| Anonim2132 a întrebat:

Salut TPU
am vrut sa rooteez telefonul si m-am apucat de rootat
am apasat tastele si mi-a scris ca pentru a continua sa apas tasta de marire volum, am apasato si dupa mi-a zis sa astept si sa nu inchid telefonul si din greseala mi-a cazut bateria telefonului(nu aveam capacu pus) poate avea probleme telefonul?
dupa am dat revenire la setarile din fabrica
Am cautat pe net si zicea ca root-area telefonului duce la pierderea garantiei si chiar la distrugerea telefonului
asa e? ajutati-ma urgent
Dau funda

16 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Qweerrrtttyyy a răspuns:

Asa este, deja garantia ai pierdut-o...Si decat sa faci root acasa, mai bine faci la service...

| Sufletzelll a răspuns:

Nu pateste nimic telefonul. Si ca sa ii faci root iti trebuie un fisier pe cardSD, Bagi telefonul im recovery mode si dai la update from sd card(sau update) mai simplu faci la pc cu kingo root, fara risc (doar garantia o pierzi)

| Anonim2132 explică:

Cu o singura cartela