| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi iau un telefon nou dar vreau sa imi spuneti cum as putea sa imi salvez melodiile de pe telefonul care il am acum si sa le pot avea pe telefonul cel nou, nu stiu daca melodiile sunt pe card sau doar pe telefon, va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Încearcă să scoți cardul și cu un cititor de card îl bagi în pc și vezi dacă sunt acolo. Dacă nu sunt le bagi pe card. Nu e greu asta. Sau poți pur și simplu să le bagi direct în PC cu un cablu de date pe care ar trebui să îl ai.

| XRoyaL a răspuns (pentru T0T):

Si daca nu sunt pe card cum le pun?

| T0T a răspuns (pentru XRoyaL):

Păi cu cablul de date conectezi telefonul la PC și de pe pc lucrezi dacă nu poți să copiezi direct de pe telefon dar cred că se poate să dai copiere și după să le pui în directorul unde e cardul. Lucrează din fișierele telefonului că ai acolo scrie fișiere.

4 răspunsuri:
| TsonPing a răspuns:

Deci deti un CARD la telefon, nu?
Na bun cauta in telefonul tau Fisierele Mele(Daca deti un Samsung) Toate Fisierele / Dupa aia iti va aparea in felu urmator: Device Sotrage si SD memory card!
Mergi pe CARD si faci un FISIER cu numele "Boalfa" de exemplu, te reintorci ianpoi si de data asta alegi Device Storage si cauti prin fisierele alea unde ai melodii puse le Bifezi si le muti pe SD card in fisierul "Boalfa"
Bafta! Funda?

| XRoyaL a răspuns (pentru TsonPing):

Am Alcatel one touch pasadena si da am card de memorie.