| Mortycon a întrebat:

Cat de bun este un telefon cu aceste specificatii?:

-4G TDD, 2600 MHz, banda 38
-3G
-Timp in stand-by: pana la 500 ore
-Timp in convorbire: pana la 1140 min
-Baterie: 4000 mAh
-Cameră: 5MP, Camera frontala 2 Mp, Înregistrare video HD
-Altele: Bluetooth 4.0, GPS, Wi-Fi, Wi-Fi hotspot
-Memorie RAM: 1 GB
-Memorie internă: 16 GB
-Procesor: Quad Core 1 GHz 64-bit
-Rezolutie ecran: 854 x 480 px
-Ecran: 4, 5" IPS
-Sistem operare: Android 5.1, Lollipop
-Sim: Dual SIM

Răspuns Câştigător
| LeeSong a răspuns:

Presupun ca da... daca il vei folosi pentru jocuri si aplicati il recomand datorita memoriei interne... iar pentru fotografi camera este buna, avand in vedere ca este de 2nd generation... adica android 5.0+... da... presupun ca este o alegere buan

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Ce să-ţi zic, depinde şi la ce preţ este sau pentru ce vrei să-l foloseşti...

DEZAVANTAJE : Camerele SLABE; dacă nu are slot pentru SDcard extern, atunci memoria internă este INSUFICIENTĂ; procesor SLAB, rezoluţia display SLABĂ, etc.

Pentru jocuri mai noi/performante/mari, ai NEVOIE de un telefon cu procesor quad-core de MINIM 1500 MHz, memorie internă de minim 16 Gb + SD card extern de minim 32 Gb + minim 1 Gb RAM ( dar e preferabil 2-3 Gb RAM )!

Toate cele bune!