| PSP a întrebat:

Deci am un iPhone 4 care l-am dus la decodat. bun. l-am lasat la acel baiat 2 zile. Mi l-a adus a spus ca nu se poate decoda. Mi-a spus ca mi-a dat update la iOS 7.2 ceva gen, si am vazut ca nu-mi porneste safari si mail. ( Porneste 2-3 secunde si se inchide imediat ) Inainte sa-l duc la baiatu` asta mergea perfect absolut tot. Bun, el normal avea 13GB, acum am vazut in configurari ca are 28GB. Am inchis telefonul` si acum cand l-am deschis imi ramane marul si nu se deschide. Dispare maru`, vibreaza de 2 ori si din nou. Astept raspunsul dvs. ofer funda + vot! Repede

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

I-a crapat softu de tot.ce ti-am spus eu in intrebarea ta anterioara sa-l duci la un service specializat?

| PSP explică (pentru Jipa95):

I-a crapat softu? pai si eu ce pot sa-i fac in cazu asta? Ma duc maine peste el da-l dracu. ( Scuzati limbaju` da nu mai pot )

| Jipa95 a răspuns (pentru PSP):

Asa mi-a facut si mie ''un om'' cand am fost sa imi resoftez 3gs-ul meu acum ceva timp. Telefonul era blocat in recovery mode iar cand a incercat sa-l resofteze, in loc de merisorul acela specific Apple, aparea un ananas, si nu au reusit sa il resofteze. Dupa aia am fost cu el la un service bun in Bucuresti, baietii aia erau super pregatiti in astfel de telefoane, dar al meu le-a pus capac, l-au resoftat foarte greu. Acum mai incearca si tu cu home+butonul onn, vezi daca iti pleaca asa. Eu tin foarte mult sa cred ca tu aveai softul original, iar el ti l-a deblocat cu un program piratat, si daca a mai incercat sa-i mai dea si un update de soft, ala a fost!

| PSP explică (pentru Jipa95):

Telefonul imi cerea update la iOS 7, 1, 2 ceva gen si eu nu aveam timp de el. Cat te-a dus sa-l faci si unde mai exact prin Bucuresti ca si eu tot din Bucuresti sunt dar mna... Te rog frumos sa ma ajuti ca ma doare capu` de nervi... imi mai si vibreaza asta in cap. mai bine-l sparg straight face Eu ma duc maine peste el si sa moara ce-am mai scump de nu-l pun sa-mi ia alt telefon la cutie

| PSP explică (pentru Jipa95):

Am incercat cum ai spus tu, home + power si se inchide 2 secunde ca si cand ai inchide un televizor dinacela. dupacare iar maru`...

| Jipa95 a răspuns (pentru PSP):

Langa piata Obor, daca imi aduc bine aminte este un service, ti-l fac baietii aia in maxim 3 ore, si este si ieftin! happy

| PSP explică (pentru Jipa95):

Chiar la obor ma gandeam si eu. mi-a spus un var de al meu care are acolo o macelarie. Multumesc foarte mult. Sper sa-l fac. Dar totusi prima oara ma duc la asta neaparat. Nu se poate asa ceva straight face Zi si tu ca n-ai face ca trenu`? Da-on mama ei de treaba "straight face. De la o simpla decodare am ajuns sa fac tot telefonul` de la capat. cine stie cat m-o mai costa acum sa-l fac... Macar sa-l fac naibii sa-l vand rapid si sa scap de el.am mai incercat odata power + home. telefonul s-a inchis acum l-am deschis iar acelasi lucru face. Multa stima si respectwinking Daca imi mai poti spune ceva te rog sa lasi un comentariu!winking

| Jipa95 a răspuns (pentru PSP):

Ia uita-te la cateva tutoriale, cum sa faci cu combinatiile de butoane, poate poate ia iese din Apple logo :
https://www.youtube.com/watch?v=afOJWpaAkFw
https://www.youtube.com/watch?v=2FXeuVJuzt4
https://www.youtube.com/watch?v=KB8ms3Za8KE

| PSP explică (pentru Jipa95):

La asta https://www.youtube.com/watch?v=KB8ms3Za8KE am inchis si la sfarsit am vazut ca zice sa fac ceva la iTunes. Ii fac si eu la fel cu restore? Oare porneste?