| Anonim1900 a întrebat:

oare merita sa bag iOS 7.1.1 pe un iPhone 5? eu am ios 7.1, merita sau nu? sa il bag? se misca la fel de bine? tine bateria mai mult sau mai putin?

5 răspunsuri:
| Radu1015 a răspuns:

Normal! Este o versiune mai noua!

| Bogdici a răspuns:

Normal ca merita, tu ce zici, ii aduce in plus upgradeuri folositoare si rezolvarea unor buguri, citeste si tu acolo unde dai upgrade la informatii.Asta e o intrebare gen "mi Am luat iphone si nu stiu cum sa ma dau mare".Nu cred ca daca ai iphone 5 nu te duce capu sa gndesti unpic.Gen :ce sa imi iau 3gs sAu 5? in concl: FA UPDATE UL E FOLOSITOR

| AlexL28 a răspuns (pentru Bogdici):

Nu imi place sa corectez oamenii, curaspunsul ai dreptate, dar ai facut o mica confuzie:
update: actualizarea unui software la o versiune mai noi
upgrade: schimbarea/inlocuirea unor tehnologii vechii cu unele noi, de exemplu daca iti iei un procesor nou mai bun pentru PC i-ai facut upgrade, sper ca nu te super, dar iti va folosi sa stii asta happy

| Anonim1900 explică (pentru Bogdici):

Adica tu vrei sa spui ca dai update la orice? am inteles ca ios 7.1.1 s-ar misca putin mai lent si ar avea mici probleme cu bateria... deci de asta am si intrebat aici... si app normal ca citesc acolo. dar acolo iti spune doar ce e nou, NU si ce probleme are acel soft!

| LTAA a răspuns (pentru Anonim1900):

Normal ca nu scrie, deoarece abia a aprut, iar populatia inca nu l-a instalat (timp) ca sa dea un Feedback catre Apple.