| AlexYo333 a întrebat:

Pe telefonul Nokia lumia 520 poti descaca jocuri, aplicatii de pe google?
FUNDA
Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| costyflamebossulbossilor34 a răspuns:

Nu.Pe Nokia Lumia ai Windows Phone ceea ce inseamna ca ai un magazin special pentru aplicatiile/jocurile si pentru Windows(Magazin Windows).Nu poti descarca de pe Magazin Play fiindca nu-ti va merge.

| AlexYo333 explică (pentru costyflamebossulbossilor34):

Offff. Mersi oricum

| AlexYo333 explică (pentru costyflamebossulbossilor34):

Ma refeream de pe browser

| costyflamebossulbossilor34 a răspuns (pentru AlexYo333):

Nu deoarece pentru a functiona pe telefoanele cu android jocurile/aplicatiile au extensia.apk iar cele pentru WP au alta extensie.wp parca, nu mai tin minte exact