| DinuEu a întrebat:

Poti sa trimiti mesaje de pe IOS pe android ori windows phone, sau invers?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, poti trimite sms uri, poti folosi skype sau watsapp

| horia2012 a răspuns:

Mesajele txt tin de operator, nu de telefon, deci sms-uri poti trimite oricum. Poti instala si aplicatii de comunicatie gen skype, whatsapp prin care poti trimite aproape tot ce vrei.

| DinuEu explică (pentru horia2012):

Hmm, crezi ca merge si de pe cosmote totbpe cosmote?

| horia2012 a răspuns (pentru DinuEu):

De ce nu spui de la inceput ce vrei. imess e o aplicatie specifica de la Apple. Este si pentru android:
http://imessageonandroid.com/
Din pacate pentru Windows phone nu e. E foarte asemantoare cu whatsapp. E gratis doar prin Wi-Fi. Si imess foloseste toate tipurile de comunicatii ale telefonului (2G, 3G, Wi-Fi). Nu e nicun castig.

| ShadoWCrist a răspuns:

Poti,dar iti trebuie un anumit program si depinde si de ce ios ai.

Răspuns utilizator avertizat
| DinuEu explică:

Eu nu zicem de aplicatii din astea cu net, ca nu tot timpul am net, am si viber, am si whatsapp si skipe, facebook messenger, dar am nevoie sa vorbesc de ios ( imessages ) pe android, daca stiti vreo aplicatie spuneti-mi, Fundaa!