| LoveIsLove4Ever a întrebat:

seara asta mi-a fost furat telefonul, un iPhone 5 Black original, danemarca. IMEI 013417008008840. tata nu vrea sa ma ajute. Va implor cine poat sa ma ajute sa il gasesc.

4 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Nu cred ca e bine sa faci public IMEI-ul...

| LoveIsLove4Ever explică (pentru ombladon):

Nu se poate decat clona, si in plus sunt sans mici sa imi vad inapoi telefonul.
Hotul poate fi l si einstein, imeiul de pe telefonul ala NU se poate schimba

| Raptorz a răspuns:

Daca ai da un search pe google ar fi mult mai simplu.
Uite-te aici si citeste tot, poate te ajuta.Trebuie sa raportezi furtul la politie. Bafta!
https://support.apple.com/ro-ro/HT5668

| Raptorz a răspuns (pentru Raptorz):

Citez: "Aplicaţia Găsire iPhone reprezintă singura modalitate prin care poţi urmări sau localiza un dispozitiv pierdut sau dispărut. Dacă aplicaţia Găsire iPhone nu este activată pe dispozitiv înainte de dispariţia sa, nu există alt serviciu Apple care să poată găsi, urmări sau semnala dispozitivul."