| LaMbRiU21 a întrebat:

Salut tuturor! Am o intrebare neclara, parintii mei trebuie sa imi i-a un telefon nou, maine, dar nu stiu ce sa aleg dintre : Alcatel Orange Dabi sau Alcatel 806?

Vreau care este mai bun, funda! :*

Răspuns Câştigător
| Rubyrubyy a răspuns:

Salut!
Eu as zice ca sa-ti cumperi un Alcatel 806 este mai bun decat un Alcatel Orange Dabi.Nu trebuie sa faci exact cum am scris eu aici eu ti-am dat doar un sfat.

| LaMbRiU21 explică (pentru Rubyrubyy):

Asa a spus si omul, care vindea telefonul, varul meu are Orange Dabi si o spus ca e slab! big grin

3 răspunsuri:
| RB26DETT a răspuns:

Cam 150 euro pentru Alcatel 806. hmm nu mi se pare cine stie ce telefon, ti-as recomanda ceva de la Samsung sau un Sony xperia J sau daca ii convingi pe ai tai sa iti ia Sony xperia M sau L, astea sunt telefoane mult, mult, mult mai bune decat ce ai tu acolo si xperia M si L sunt mai bune decat Samsung galaxy S2.

| KeR0s3n a răspuns:

E mult mai bun Alcatel Orange Dabi decat Alcatel 806. In plus, la moda sunt telefoanele touch-screen.
Aici ai specificatii Alcatelului Orange Dabi: https://www.orange.ro/reviews/orange-dabi--8980#/specificatii

Aici ai specificatiile Alcatel OT-806: http://www.gsmarena.com/alcatel_ot_806-3174.php