| Loredannnnn568 a întrebat:

Salut, zilele trecute mi-am găsit vechiul iPhone când făceam curat prin sertare. Este vorba de un iPhone 6, am încercat să-l pornesc/ incarc dar degeaba. Am deconectat bateria, verificat mufa unde intra aceasta iar acesta primește tensiune dar și fără baterie nu vrea sa pornească deloc. Are cineva idee cum as putea să-l readuc la "viața?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca pui la incarcat, ce-ti apare pe ecran?
Dar cand este la incarcat si apesi butonul "Home"?

Si iPhone-ul are un buton de pornire (pe laterala de sus). happy

| 1997onur a răspuns:

Bro eu am scăpat iPhone 6 plus de la etajul 8 când eram la muncă și de nervi am plânslaughing)) am crezut ca nu o sa se repară niciodată l-am făcuse praf și nu se aprindea deloc și m-am dus la niște băieți care se pricepe la reparat telefoane și lau făcut era un servis de iPhone și mia l-au adus la viațăhappy înapoi happy mergi la un servis de reparat iPhone și ți-l audece înapoi la viațăhappy

| nukeyly a răspuns:

Orice acumulator care sta mai mult de 3 luni-1 an cu tehnologia actuala eliberata catre populatie in 2022 pur si simplu moare,
sau baterie astea "curg" alea mai slabe, sunt si baterii gen "Baterie alcalina ENERGIZER INDUSTRIAL AA R6 1.5V" care in stand-by dupa 22+ ani inca merg si nu au "curs"-fapt confirmat personal-

deci conventional e gata caput terminat(sunt si metode deep web sa-l readuci la viata daca ai timp). Da mai simplu ii iei alt acumulator nou in parametrii.

Cand lasi un acumulator sa zaca daca nu-l incarci periodic sa zicem la 3 luni, se duce.

| Loredannnnn568 explică (pentru nukeyly):

Am cumpărat acum un acumulator nou, ma apuc de montaj imediat