| sergiumauri08 a întrebat:

Am cumparat o cartela cu numar pentru bunica mea. Am introdus-o in telefon, are semnal toate bune. Dar am sunat de pe nr meu sa vad daca merge si zice ca numarul este blocat pentru apelurile de sosire. Trebuie cumva sa o incarc pentru prima data sa se activeze?\

URGENT FUNDA!

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuie s-o incarci daca ai luat una din cartelele gratuite. Daca ai dat bani s-ar putea sa nu fi activat o optiune.

| sergiumauri08 explică (pentru Salontanul):

Pai e cartela cu numar gratuita noua, am luat-o pentru bunica mea sa o pot suna. am zis ca nu o mai incarc ca ea nu stie oricum sa foloseasca telefonul. Deci zici ca trebuie prima data sa ii bag o extraoptiune, nu conteaza de cat, poate fi si de 3 euro, nu?

| Salontanul a răspuns (pentru sergiumauri08):

Sigur ca da. Am si eu una pentru incercari si nu merge decat daca o incarc.