| DrGoogle a întrebat:

Salutare o parere personala ce alegeti si de ce:
Huawei p9 lite sau Samsung J7?

Răspuns Câştigător
| einsteinchen a răspuns:

Ai aici comparatia directa intre cele doua telefoane:
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7870&idPhone2=7983
Eu as merge pe Huawei pentru: rezolutie mai mare de pixeli pe inch, procesor mai rapid, camera secundara mai mare.

11 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

Eu personal detin un P9 Lite, si pot spune din experienta ca mi-a intrecut toate asteptarile. Rezolutie, performanta, si poze foarte bune.

| OnePiece a răspuns:

P9 lite

| DrGoogle explică:

Multumesc tuturor si imi pare rau ca pot da doar o funda big grin

| Gerard9965 a răspuns:

Din partea mea, chiar daca merg pe subiectivism, aleg J7 pentru ca am o parere foarte buna despre Samsung.

| Gerard9965 a răspuns:

Samsung J7

| LoryC a răspuns:

Eu aş alege Huawei p9 lite. Are un preţ accesibil, o calitate bună a fotografiilor realizate, este uşor, are un procesor bun şi o versiune bună a andriodului. Acest telefon are un dezavantaj. În cazul în care se blochează (cu toate că acest lucru nu prea este întâlnit în cazul acestui telefon), nu îi poţi scoate bateria.

| ChiarEu2 a răspuns (pentru LoryC):

Ții apăsat butonul power timp de 10s și își dă restart.

| CominxIonut a răspuns:

Eu am p9 lite de un an si s mulțumit preț calitate e oke, la Samsung plătești mai mult marca decât performanta lui ca telefon.

| bvkeny a răspuns:

Cea mai mare prostie sa-ti iei p9 lite! Un prieten si-a luat, iar intr-un an ii merge foarte prost, jocurile de pe el merg foarte greu, camera este slaba.Iti recomand j7, un prieten are j5 si de un an ii merge foarte bine, dapai cu un j7.

| Annonnymus005 a răspuns:

Personal,as alege Huawei. Acum, depinde ce an de fabricatie sunt telefoanele

| DrGoogle explică (pentru Annonnymus005):

Vreau sa il cumpar nou de pe cel.ro