| FredericChopin a întrebat:

Salutare TPU sărbători fericită am o întrebare dar va rog fara miștouri nu știu mai nimic despre aceste lucruri zilele astea a venit un prieten mi-a spus că pot face Root la telefoane un Lenovo A536 și un ssung S3 neo la Lenovo sica merge rootat că a văzut el cu android8 și Samsung sica cu5 este adevărat ce spune chiar se poate face acest Root și cât costă sica pe urma va merge posibil mai greu mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| literallythesamebruh a răspuns:

Root-ul nu costă nimic dacă ai cunoștințele necesare care te ajută să îl faci singur. Dar vine și cu anumite consecințe:
- poți pierde garanția telefonului (nu cred că e cazul la tine)
- poți fi victima mai multor atacuri cibernetice dacă nu știi să îți securizezi telefonul
- poți risca să îți strici telefonul dacă greșești ceva.
Faptul că telefonul va merge mai greu după root e fals. Există anumite aplicații care se folosesc de root pentru a optimiza performanțele telefonului. Dar totuși nu îți recomand root-ul în 2021.

| FredericChopin explică (pentru literallythesamebruh):

Mulțumesc mult pentru informații ai funda

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Măi Chopin, invata mai intîi sa scrii, că root-ul e departe de tine. Ai sa-ti faci varză telefonul, dacă ai.

| Mirel4412 a răspuns:

Nu iti trebuie root la telefon pentru nimic, doar cei profesionisti pot face asta

| 4ndr33y a răspuns:

In primul rand rootul se face cand ai nevoie de el, nu degeaba. Deci care-i motivul tau?