| untu a întrebat:

Salutare tuturor! Astazi de la ora 16:00 am fost sunat de numarul acesta 0787658567 pe telefon fix si cand m-am dus in casa in fuga sa raspund la telefon,acesta a fost inchis! Cand am sunat inapoi,suna si nu raspundea,putin mai tarziu am incerca sa sun din nou,nu mai suna deloc si telefonul este inchis! Am fost foarte ingrijorat,ca ar putea sa fie ceva o urgenta si as dori cu seriozitate sa aflu numele abonatului cu acest numar,ce retea face parte si daca se poate localiza mobilul prin serviciul GSP, chiar daca telefonul este portabil sau nu! Va multumesc pentru atentie si colaborare!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

078 este din reteaua Telekom.Atat te pot ajuta. Si eu tind sa cred ca a fost o greseala. Daca era ceva urgent, lasa telefonul deschis.

| untu explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos pentru raspuns Ramon!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si ai impresia ca TPU e serviciu secret de informatii sau politia nationala?

| untu explică (pentru suntserios):

Tu de ce te bagi daca nu ai raspuns bun pentru mine? Te rog sa retragi aceasta intrebare si astept sa-mi raspunda altii cu sfaturi mai bune! Imi pare rau, dar ai inteles gresit!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Parerea mea este ca a fost o greseala din partea posesorului acelui numar, asa ca n-ai de ce-ti face probleme, se mai intampla.

| untu explică (pentru Ioandelasal):

Este posibil dar m-a sunat de 2 ori! M-am uitat la prefixul retelei din care provine acest numar 0787... este necunoscut si nu figureaza pe niciuna dintre aceste retele de telefonie mobila existente: TELEKOM, VODAFONE si ORANGE!

| suntserios a răspuns (pentru untu):

Esti atat de penibil incat in continuare nu realizezi ce intrebare stupida ai pus si inca nu realizezi ca nimeni nu poate afla dupa numarul de telefon cine e persoana si unde sta? Ba mai mult si vrei si coordonatele GPS...lol

PS1: Nu am cum sa retrat eu intrebarea ta.
PS2: Cum e obiceiul aici pe TPU am sa imi iau probabil ignore de la tine... dar asta o sa te faca si mai penibil, asa ca iti zic de pe acum