| Anonim9118 a întrebat:

Salutare tuturor, ce telefon e ăsta cu codul acesta Nokia 300 THX 7V? Am găsit un astfel de model in pod, culmea e că nici nu pornește și nu are nici slot de cartela SIM cum aveau telefoanele vechi, l-am căutat pe net dar nu am găsit decât niște antichitati la fel ca ăsta al meu, nimic mai mult. Nici nu știu dacă mai ii pot găsi încărcător la vreun magazin sau pe net, mă poate ajuta cineva să găsesc numele acestui telefon și poate și data lansării și un încărcător?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Salut el are o baterie, probabil la tine lipseste sau pentru ca are acumulatorul o forma ciudata, de asta nu ti-ai dat seama!

vezi in acest anunt poza 3 si 4 unde este acumulatorul detasat:
https://www.olx.ro/d/oferta/telefon-nokia-300-thx-7v-IDhCKG7.html

Are si incarcator doar ca nu stii tu sa il identifici, uite aici unul in stare buna si complet : https://i.ebayimg.com/images/g/sg4AAOSwNDhfOaTv/s-l1600.jpg

unele vin cu dock de incarcare se pare : https://images.sbito.it/......064f85bda2

cat despre unde se introduce SIM-ul, nu am gasit o imagine in acest sens

Parerea mea este ca desi este un telefon "vintage" nu prea ai ce face cu el daca nu este functional!

| Anonim9118 explică (pentru Simpatic):

Salut nici la mine nu ii lipsește bateria bateria o are încărcătorul nu cred că a fost vreun model de telefon prototip nu știu că așa nu prea găsești informații despre el pe net

| Anonim9118 explică (pentru Simpatic):

Îți mulțumesc mult pentru ajutor am găsit modelul este un NOKIA CITYMAN 300lansat in 92'

| Simpatic a răspuns (pentru Anonim9118):

Ok, te salut