| MusiC1999 a întrebat:

Se poate Strica Iphone 5s daca actualizez software din telefon? Daca am gresit ceva? dau funda vreau sa imi actualizez la 7.0.5

7 răspunsuri:
| Nicu47 a răspuns:

Salut,daca vrei sa actualizezi la ultima versiune trebuie sa stii ca bateria trebuie incarcata full si in momentul up-gradului iti va descarca jumate bateria daca respecti acest mic detaliu nu vei strica nimic.

| MusiC1999 explică (pentru Nicu47):

Da dar daca se inchide tel daca gresesc ceva. eu am bateria acuma 95. am incercat si cu 100 dar mi-a fost frica. daca imi da eroare si nu il mai pot deschide?

| Nicu47 a răspuns (pentru MusiC1999):

Uita-te la tutoriale pe youtube cum se face

| valentino52 a răspuns (pentru MusiC1999):

Stai linistit eu dau update si cu 30% baterie la telefon...si daca se blocheaza nu mai fac update-ul OTA... il conectez prin cablu la itunes si gata in timp ce face upadate si incarca. daca era in mijloc update-ului nici o problema il bagi in DFU mode si dai restore ti-l duce automat la 7.0.5. PS: nu ai dc sa dai upadte la 7.0.5 pentru ca din cate imi amintesc nu rezolva decat probleme pentru modelele de 5s si 5s vandute in China.

| NoOneCanStopDeth a răspuns (pentru valentino52):

Cel mai tare raspuns venit din partea unui cunoscator, bravo se vede ca esti fan Apple ca si mine happy
Eu detin un 5s ios 7.0.4 deblocat cu un R-sim 9 pro si trecut prin JB
Tu ce model detii?

| valentino52 a răspuns (pentru NoOneCanStopDeth):

5s Vodafone Romania tot 7.0.4... nu mai fac jailbreak de la iOS 5 cred... a aparut JB untethered pentru iOS 7?

| KulcsarT a răspuns:

NU.