| PowerKoko a întrebat:

Simt ca nu stiu ce sa fac in viata de zi cu zi

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ia-ti ceva de munca, ca plictiseala duce la atrofierea creierului si a muschilor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice ai face in fiecare zi, că muncești sau dormi, tot trebuie să mănânci.De unde vine mâncarea asta?
Că nu au toți moștenire de un miliard din America.
Așa că fă și tu un mic efort că sa meriti acea mâncare.
Și nu uita să mulțumești lui Dumnezeu.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Trebuie sa visezi.
Cand n-ai nimic de facut, stai si gandeste-te, viseaza.
Cum ar fi sa : am cate 1 femeie diferită in fiecare seara,sa fac aia si aia -incantarile tale in legatura cu visul asta,cu gandul asta
idee dupa idee, vis dupa vis
Cand iti place si te incantă ideea, opreste-te si gandeste-te :e realizabilă? pot sa fac asta? daca nu poti sa faci asta, mai viseaza, mai scade nivelul pana gasesti un vis placut si realizabil.
Decat daca te incanta ideea si ai stabilit ca poți sa faci asta, apuca-te de treaba.

exemplu de vis, gand :
cum ar fi sa am cate 1 femeie diferită in fiecare seara,sa fac aia si aia - incantarile tale in legatura cu visul avut
si te gandesti,iti simti corpul si incatarea, placerea față de idee si situatia la care te-ai gandit : ma incanta, nu ma incanta?
ma incanta
pot sa realizez asta?
cum arat?, am bani? am masină? am o casa? am fizic?
,, sunt frumos,,, n-am bani, n-am masină, stau cu parintii, n-am fizic.
pot sa fac bani? sa-mi iau o masină? sa ma mut de la parinti? sa merg la sala?
sa presupunem ca da.
merg la munca -salariu normal
imi iau o masină treptat, in rate.
imi iau o chirie
si ma duc la sala

Si traiesti pentru ceea ce te-a incantat pe tine si ai visat.

| CracanelTrasPrintrunInel a răspuns:

Adica? Nu muncesti? Nu ai un program?