| BozdogMariusOvidiu a întrebat:

Slaut am Samsung Galaxy Note 3 Neo (SM-N7505) am root la el si mi-am bagat cu odin o versiune la android 4.4.2 problema e ca eu vreau sa fiu din nou 4.3 si cand dau fila 4.3 i dau start si imi da eroare de ce ajutor. Eu vreau de la 4.4.2 ce am bagat sa scad un grad in jos 4.3 si nu pot cum sa fac.

10 răspunsuri:
| TheTimeKiller a răspuns:

Resofteaza-l cu programul odin.
Intra pe sammobile.com, iti faci cont, cauti firmware-ul 4.3 pentru telefonul tau, il descarci. In odin adaugi firmware-ul in PDA. Bagi telefonul in download mode, conectezi la PC si dai start.
Vezi ca dureaza destul de mult sa descarci firmware-ul.

| GabrielStn a răspuns:

Descarca alt ROM 4.3 si incearca din nou.

| BozdogMariusOvidiu explică (pentru GabrielStn):

Am descarcat si nimic tot asa imi face.

| GabrielStn a răspuns (pentru BozdogMariusOvidiu):

Descarca Root Checker din Magazin Play, e posibil ca root-ul sa nu fie de vina. Daca iti zice ca nu e facut asa cum trebuie, atunci da-i un hard reset, fa-i root din nou si incearca cu alt ROM. Bafta!

| BozdogMariusOvidiu explică (pentru GabrielStn):

Root i bun si am in cercat si alt
e rom 4.3 poate nu sterge ceva dar alta solutie nue?

| GabrielStn a răspuns (pentru BozdogMariusOvidiu):

Da-i un Hard Reset, fa-i Root din nou si incearca sa pui alt ROM. Bafta!

| BozdogMariusOvidiu explică (pentru GabrielStn):

Am incercat si nimic tot asa face.

| GabrielStn a răspuns (pentru BozdogMariusOvidiu):

La LG stiu ca exista LG Mobile Suport Tool, un programel pentru pc prin intermediul caruia poti faci upgrade la soft. Insa, inainte de a-i face upgrade, fa-i unroot. http://www.samsung.com/uk/support/usefulsoftware/KIES/ Dupa ce ii faci upgrade, ii faci ROOT din nou, apoi incerci sa instalelezi noul ROM. Bafta!

| BozdogMariusOvidiu explică (pentru GabrielStn):

Am incercat nimic tot asa face sad cand i dau Odin si fila 4.3 imi da eroare :

Added!
Enter CS for MD5.
Check MD5. Do not unplug the cable.
Please wait.
N7505XXUANB1_N7505OXXANB2_N7505XXUANB2_HOME.tar.md5 is valid.
Checking MD5 finished Sucessfully.
Leave CS.
Odin engine v(ID:3. 1005).
File analysis.
SetupConnection.
Initialzation.
Get PIT for mapping.
Firmware update start.
SingleDownload.
sboot.bin
NAND Write Start!
FAIL!

Complete(Write) operation failed.
All threads completed. (succeed 0 / failed 1)

| GabrielStn a răspuns (pentru BozdogMariusOvidiu):

Citeste aici despre operatia/procesul care esueaza http://forum.xda-developers.com/......n-t2851096 sigur gasesti ceva. Bafta!