| anonim_4396 a întrebat:

Sunt pe cartela Telekom si problema mea e urmatoarea: cum activez internetul pe telefon? Optiunea mea include internet, dar cand incerc sa accesez internetul imi spun "Serviciu indisponibil". Inainte eram pe Orange si puteam sa accesez internetul, dar acum nu mai merge.

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Setări configurare telefon :

Pentru a folosi traficul de internet inclus în extraopţiune, după activarea acesteia, trimite un SMS fără text la 6381 şi primești setările necesare pentru configurarea telefonului tău.
Aşteaptă primirea setărilor prin SMS şi salvează-le în telefon. Dacă este solicitat un cod PIN, introdu 1234. " - SURSA :
https://www.telekom.ro/product/extra-l/preplan129/

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Formeaza acele numere specifice retelei Telekom pentru a intra in selfcare. De acolo activezi serviciul „setari automate„.Vei primi un sms cu serviciile automate care va trebui imediat sa le instalezi.E vb de serviciul MMS si Internet. Dupa activare vei putea sa navghezi pana in panzele albe sau cati Mb iti da ei. Decitrebuie sa sni la 1234 sau ce numar de selcare are telekomul. Apoi din ramura servicii selectezi seatri automate, spor la treaba.

| Robu_Mariana_1959 a răspuns:

Logheazate cu parola de Facebook