| SorinAdi a întrebat:

Telefonul meu nu incarca nu arata ca incarca si bateria nu incarca cand il aprin nu vrea sa se aprinda ce ii fac va rog foarte frumos ajutati-ma ca am nevoie de el telefonul meu este ALLVIEV 4G. Bazaie cand incerc sa-l pornesc ma ajutati?

Răspuns Câştigător
| SkenWell a răspuns:

De bazait majoritatea bazaie cand il pornesti iar daca nu arata ca incarca ar trebui sa ii dau un reset din fabrica telefonului, daca nici asta nu merge atunci posibil de la baterie poate a pierdut mAh.

| SorinAdi explică (pentru SkenWell):

Nu merge sa-i dau resetare bazaie dacai dau resetare

| SkenWell a răspuns (pentru SorinAdi):

Resetarea trebuie as ii dai din bios adica il inchizi complet si il deschizi cu butoanele ON OF si pornire. Daca nu alta solutie nu am.

| SorinAdi explică (pentru SkenWell):

Am un telefon UTOK Arata ca incarca dar incarca 2% Si nuvrea sa se aprinda e frumos merge dar nu stiu de ce incarca asa putin si nu vrea sase aprinda cei fac?

4 răspunsuri:
| Elena9328 a răspuns:

Baga bateria la un încărcător care încarcă DOAR bateria.