| GabehAle a întrebat:

Tocmai mi.am luat un telefon nou (Orange hero). Nu stiu de ce, dar nu pot sa joc un joc mai mult de 5 minute pentru ca mi se inchide jocul brusc. Ce ar trebui sa fac? sad

Răspuns Câştigător
| iamSeBy a răspuns:

Se intampla asta la orice joc, sau doar la unu? Daca e doar la unul, poate sa fie un bug al jocului, nu ai ce sa ii faci. Daca se intampla la toate jocurile, poate fi o problema de soft, ii dai un factory reset din recovery mod si s-ar putea sa mearga. Daca tot nu merge, atunci te gandesti ca ar putea fi o problema pe partea hardware si atunci te poti duce cu el la garantie happy

6 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Iti recomand sa iti salvezi datele importante din telefonul tau, Orange Hiro, pentru a-i efectua dupa aceea o revenire la setarile din fabrica. Testeaza dupa resetare, aplicatiile/ jocurile pe telefonul tau. In cazul in care aceasta eroare reapare, iti recomand sa mergi cu telefonul si factura de achizitie, intr-un Orange Shop; telefonul va fi trimis in service-ul autorizat pentru verificare si dupa caz, pentru a fi reparat.

Cu prietenie,
Orange Helper

| figaro a răspuns:

Buna,probabil ai un joc trial/demo si ca sa il poti juca fara "probleme" trebuie sa platesti, banuiesc ca e un joc pe care il aveai deja pe telefon, cei de la Orange pun jocuri pre-instalate pentru a creste vanzarile...Bafta

| GabehAle explică:

Jocul nu e preinstalat si nici nu e trial sau demo. E vorba de deer hunter. Poate aveti sugestii

| LarryRaraitul19 a răspuns:

Daca orice joc se inchide inseamna ca telefonul e defect. Daca e si esti la abonament e mai bine dar si dac nu esti poti sa te duci cu garantia si sa ti-l schimbe si daca nu vor da-i in judecata
happy
winking

| Geo123miha a răspuns:

Sa mergi sa il vada un specialist! Este o problema din interiorul telefonului! Funda?

| iamSeBy a răspuns (pentru Geo123miha):

Nu neaparatwinking

| iamSeBy a răspuns (pentru Geo123miha):

Se intampla asta la orice joc, sau doar la unu? Daca e doar la unul, poate sa fie un bug al jocului, nu ai ce sa ii faci. Daca se intampla la toate jocurile, poate fi o problema de soft, ii dai un factory reset din recovery mod si s-ar putea sa mearga. Daca tot nu merge, atunci te gandesti ca ar putea fi o problema pe partea hardware si atunci te poti duce cu el la garantie happy