| anduta1999 a întrebat:

Va rog este foarte urgent sad.Am șters din greseala niste înregistrari din telefon care îmi trebuiesc pentru familia mea sad Mai multe detalii nu pot sa va spun..Cum sa le recuperez? Exista vreo aplicatie pe smartphone? Oricee.Va roog sad Funda

5 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Descarci programul EaseUS MobiSaver for Android in calculator, il instalezi in calculator, conectezi telefonul si urmezi instructiunile. Personal nu l-am folosit, dar pare a fi complet.

Poti incerca si cu alte programe mai simple cum a zis ShoboM.

| halogen001 a răspuns (pentru halogen001):

Aici poti vedea mai multe programe gratuite
http://pcsupport.about.com/......ograms.htm

| ShoboM a răspuns:

Primul pas e sa nu faci nimic cu telefonul, in sensul sa nu mai pui nimic pe memoria lui, daca ai facut asta sansele sa mai recuperezi ceva sunt practic inexistente. Aplicatii sunt ceva dar nu dau prea multe rezultate.
Sfatul meu e sa instalezi pe calculator un program de recuperat fisiere, cele gratuite nu prea dau rezultate gen Recuva, cu care ai sanse eu unul mi-am recuperat datele cu programul GetDataBack, dar ai nevoie de licenta la el.
Dupa ce ai instalat vreun program de recuperare fisiere, conectezi telefonul la calculator in modul mass storage, astfel calculatorul iti va vedea telefonul ca o partitie de memorie, iar in program selectezi partitia respectiva sa o scaneze ca sa incerce recuperarea datelor.

| Schwarzzz a răspuns:

Am incercat toate programele si nu am reusit nimic.Trebuie sa cumperi programul ca sa mearga.