| Maniax a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o cartela ca sa imi pun la tableta. Daca merg azi la un Orange shop si cumpar cartela, pot sa le spun sa o si taie? Cam la ce suma as ajunge?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Schimbatul cartelei nu costa nimic, si oricum o poti cere din prima de marimea care ai nevoie

| Girly97 a răspuns:

Imi pare rau, dar pe tableta nu poti sa bagi cartela. Numai pe telefon poti. Exista diferente intre tableta si telefon.
Tableta o folosesti pentru jocuri.
Telefonul il folosesti pentru conversatii.

| suntserios a răspuns (pentru Girly97):

Nu ai pus mana niciodata pe o tableta sau de ce afirmi lucrul asta?

normal ca poti pune sim pe tableta, ca de aia au 3G majoritatea tabletelor. Stii tu sim ul nu se foloseste doar la apeluri ci si la transferul de date (internetul mobil)

| ghostlabbrador77 a răspuns:

Exista doua tipuri de tablete : cele normale (au bluetooth, wifi, etc. dar nu au 3g adica cartela.) si cele 3g ( sunt ca si cele normale doar ca poti sa le introduci cartela si implicit poti sa trimiti mesaje, sa suni, sa navighezi pe internet de pe cartela ) eu am o tableta Samsung galaxy tab 3 iar cand aveam cartela normala nu mai foloseam telefonul doar tableta la tot (mesaje, apeluri, internet, etc. ) insa acum acum am o cartela care e doar pentru internet (nelimitat) si deci nu mai merge sa sun dar ideea este ca cu o cartela normala si o tableta echipata cu sistem 3g va functiona si pe post de telefon daca vrei. Sper ca te-am lamurit.

| ghostlabbrador77 a răspuns:

Si da,, suntserios" daca doar iti schimbi cartela cu una buna nu costa nimic, insa daca iti cumperi una noua (numar nou ) te va costa valoarea creditului pe care-l vrei pe cartela (daca incarci 8 euro te va costa 8 euro)