| nikolettta a întrebat:

1.Care este cea mai dureroasa zona pentru un tatuaj?
2.Cat de tare doare?
3.Va durut chiar atat de groaznic cum am auzit cand vi l-ati facut? Povestiti-mi pls.
Astept pareri SINCERE.
Funda

2 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

În primul rând, un tatuaj permanent e o prostie. Tatuajele se fac din trei motive mari şi late. Primul şi cel mai stupid e să te simţi "cool" şi "la modă"; să pleci cu gândul imbecil "hai să mă tatuez şi eu să fac o poză frumoasă pe corp că aşa face lumea". Al doilea motiv, deşi mai profund, e la fel de tembel. Poţi tatua o imagine care să te reprezinte, care să arate cine eşti. Problema e că nu eşti "acelaşi" toata viata; în mod inevitabil te schimbi si ce te reprezintă azi poate nu te va mai reprezenta peste 10 ani. De-asta moda tatuajelor permanente e o prostie.
Sunt bineînţeles acei câţiva pentru care tatuajul făcut e o artă similară cu picturile de pe Capela Sixtină dar ăia sunt foarte rari, deci neglijabili. Eu recomand un tatuaj sezonier, care să se spele după 3 luni altfel peste ani rişti să apelezi la chirurgie cu laser costisitoare; asta dacă nu vrei să ai tatuat "îmi place să fac sex" pe sânii lăsaţi la 80 de ani. Asta e părerea mea sinceră pe care-o aşteptai.

Cea mai dureroasă zonă? Presupun că unul pe scrot. laughing)

| retouchan a răspuns:

1.Pe coaste
2.Depinde de ce tatuaj iti faci, dar chiar si asa doare foarte tare.
3.Nu am tatuaj(incabig grin)