| FireEye a întrebat:

1) Cate carti sunt necesare pentru jocul PYRAMID SOLITAIRE? Adica eu vreau daca nu am net, de exemlpu. sa ma joc carti de joc in realitate. Cate carti si cum le fac.pentru a putea juca pyramid solitaire. Adica la solitaire stiu. dar la pyramid? incepe de la o carte pana la? si apoi cate carti sunt la pachetul ajutator si asa.help pliz. funda:O3

Răspuns Câştigător
| rossi46 a răspuns:

Ai nevoie de 52 de carti (tot pachetul excluzand Jokerii). 28 de carti formeaza piramida incepand cu varful unde pui una, apoi peste aceasta urmeaza al doilea rand cu 2 carti si tot asa pana la ultimul rand care contine 7 carti (1+2+3+4+5+6+7=28). Atentie, randurile trebuiesc suprapuse in asa fel incat ele trebuiesc eliminate pe masura ca diminuezi din carti incepand cu baza. Nu poti lua aleator carti. restul de 24 de carti le intorci pe fata cate 3 pana cand nu mai ramane niciuna. Odata ce o carte s-a suprapus peste o alta, cea de dedesubt nu mai poate fi utilizata daca nu este indepartata cea de deasupra. Spor la joc!

1 răspuns:
| FireEye explică:

Multumesc foarte frumos :X