| jonydd a întrebat:

Buna all am nevoie de niste trucuri cu carti gen gaseste cartea ceva bine gandit daca stiti mersi stiu si eu unul :deci se ia 21 carti si se da cuiva sa aleaga o carte si sa opuna in cele 21 carti amestecam si dupa punem din pachet 3 carti una langa alta si dupa aia la fel cate una pe fiecare din 3 si dupa ce leati inpartit in 3 toate ii spuneti persoanei sa spuna unde din cele 3 parti e cartea dar sa nu spuna care e cartea doar in care si acel rand care a fost ales il punem in mijloc si le strangem si dupa aia faceam asa inca de 2 ori (deci de 3 ori impartim in 3) si dupa ce faceti asa de 3 ori luam pachetul si numaram pana la 10 a 11 carte este cartea persoanei sper ca ati inteles :d deci daca stiti cam asa trucuri vreau si eu mersi mult :d

1 răspuns:
| SMaricel a răspuns:

Pai,trucul asta il stiam de mult, poti faci si cu 11 carti sau 17etc
In fine, daca vrei trucuri cauta pe youtube-trucuri cu carti explicate de roman(are 3 filmulete).pa