| xdpicolino9495 a întrebat:

Acum 1 zi am avut ip dinamic si l-am facut static(am sunat la ei).
vreau sa imi fac server de cs si am luat unul de proba si l-am deschis si imi apare la ip adress:192.168.1.2:27015 si ip meu dupa net este altul.
1. vreau si eu un link de unde pot downloada un server de cs gata facut bun
2. vreau sa stiu daca merge acum dupa ce am ip static sa imi fac server de cs
FUNDAAAA
PS:am uitat sa mentionez ca am net de la romtelecom Huawei

Răspuns Câştigător
| KarmaPolice a răspuns:

Merge sa-ti faci server de cs si pe ip dinamic. Ip-ul pe care-l vezi tu pe internet ( pe site-urile alea pentru a-ti arata ip) este ip de internet, iar cel pe care ti-l vezi la server(la ip adress) se cheama ip de LAN.
Servarul iti merge atunci cand este gasit la internet si cand se pot conecta playeri la el ( vezi ce-ti arata in consola servarului "No master serve load" sau alta eroare, in cazul in care ai vreo eroare ). Ca verifici daca iti merge sv ii dai drumu si-l cauti la net(daca il gasesti inseamna ca functioneaza) daca nu-l gasesti inseamna ca nu merge si incerca sa te conectezi cu ip-ul tau (ala de internet) si vezi daca se conecteaza sau iti da vreo eroare in consola jocului.