| GolopențaAdrian a întrebat:

Acum credeti ca este mai real ce scrie in cele 2 articole de aici?
https://dragosvasilescu.wordpress.com/......imba-ceva/
http://vremuritulburi.com/......-mondiale/

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Primul link nu da rezultat nici daca il bag in casuta de cautare.In fine stiu ce vrei sa spui. Eu am ceva anisori si inca de cand eram scolar citeam in unele carti exact ce se zvoneste azi pe internet.Din pacate prin internet propaganda se propaga mai repede. orice fel de propaganda. Daca inca de mult timp se anuntachestia cu noua ordine mondiala si instaurarea unei singure religii hai sa ne uitam si sa gandim un pic daca e bine sau nu. Acum sunt multe religii, religiile astea fiind un motiv serios de a ne omora unul pe altul. Daca s-ar inventa o noua religie care sa o respecte toata populatia, o religie in care sa nu se mai dusmaneasca crestin cu musulman, eu cred ca poti umbla linistit pe strada fara frica ca un musulman te-ar putea decapita in numele lui Alah.Eu vad o noua ordine mondiala,cel putin asa vreau sa cre,in care si Italianul si Romanul are acelasi salar, toata populatia de pe glob se inchina unui singur Dumnezeu, un guvern care sa aiba grija de toata populatia lumii, de toti saracii, un acelasi salar si aceleas conditii de trai pe tot globul.O moneda unica.Nu ti se pare ca e cam nedrept ca pe aceasta palneta unde toti suntem oameni,Germanul sa aiba un salar mai bun ca Romanul in aceelas domeniu de actrivitate? Multi cred ca o noua ordine mondiala poate fi ceva rau,cum ca se reduce populatia,ca vai,o sa fim exploatati. Bineinteles ca ce am scris mai sus este doar ceea ce vad eu, ce cred. O noua ordine mondiala ar inseman o noua lege pentru toti, nu diferita de la tara la tara. Crezi ca ar mai fi guvernanti Romani sau starini care sa doarma la sedinte si sa isi voteze pensii nesimtite fara munca? Ar fi numai unn singur guvern care da legi pentru tot globul, ei vor ridica sau micsora salarul pentru toata populatia globului, iti dau exemplu.Si de-alde nesimtiti dinastia care au furat si fura o tara intreaga, vor disparea. Ti-am mai spus, asat cred eu, si daca ar fi asa, zic ca e mai bine.Bineinteles ca se zvoneste, am mai spus, ca un guvern mondial ar fi rau.De cine crezi ca sunt fabricate zvonurile astea, link-urile pe care le-ai postat.De cei ce nu vor un guvern mondial, pentru ca pierde ciolanul vere. Ar pleca la munca si nu le convine.

| GolopențaAdrian explică (pentru anonim_4396):

Primul link trebuie pus fara bara aia de la sfarsit

10 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Iti place mult religia, asa-i?
Nu cred ca se va intampla asa ceva, nu are cum.

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Nu neaparat dar de unde stii ca nu se poate?

| Sn4k3 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Astia cu Allah, care ucid in numele lui + razboaiele in care sunt si cat de mult ii urasc pe ceilalti de alta religie, cum sa aiba aceeasi religie cu noi?

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Nu stiu dar daca citesti articolul 1 vezi ca s-o facut un memorandum iar mai multi ai bisericilor au semnat si vor masoni sa faca o singura religie

| Sn4k3 a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu l-am citit, si oricum nu prea le am cu religia, dar nu cred ca e o idee buna si nici nu cred ca se va face asta. E doar parerea mea.

| GolopențaAdrian explică (pentru Sn4k3):

Pai infine poate se izbeste ocazia sa-l citesti si atunci sa tragi concluzii

| Idkidk a răspuns:

Nu cred în aşa ceva!

| GolopențaAdrian explică (pentru Idkidk):

N-ai de unde sti se poate intampla