| GEORGY_4531 a întrebat:

Ajutorr! demonstreaza, intr-un text de 8-10 randuri, pe baza a doua argumente, ca opera literara Doua loturi de I. L Caragiale este o nuvela! Ms! Fundaa!

2 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Trebuie sa ai trasaturile nuvelei in caietul de clasa. Invata-le si aplica-le pe text. Doar nu o sa iti faca userii de pe TPU tema laughing

| KinoAndreea a răspuns:

Nu cred ca ai avut de scris asta ...adica profesoara ti-a dat asa ceva... fara sa fi avut in caietul de teme in clasa o schema ceva.inteleg ca toti vreti sa fiti ajutat si stati cu mainile in san(sau poate nu, cine stie).Dar crede'ma ca si eu am teme la care nu stiu dar nu am pus niciodata pe TPU ci am incercat sa vad daca cineva ma poate ajuta cu tema sa-mi explice.
Uita-te poate ai o schema in clasa facuta sau o fisa ceva.Nu ne pune pe noi ca nu e tema noastra.Inteleg ca am face un bine dar ...nici chiar mura'n gura.