| change12 a întrebat:

Am auzit ca se intra usor la mate info la liceu dar e foarte greu sa nu ramai, eu vreau sa fiu programator si ma gandesc sa ma duc la un liceu bunicel la sectia mate info intens info. E adevarata faza ca e foarte greu de trecut clasa?

Răspuns Câştigător
| dalia_7907 a răspuns:

Da,este.Desi matematica e usoara pana in clasa a8a,la liceu se complica treburile.E greu si la BAC, fiindca vei da M1(cel mai ridicat nivel la matematica).Ma rog.eu sunt la mate-info si nu am probleme, adica am medii destul de bune la toate.dar foarte multi colegi din clasa au probleme la cate 2-3 obiecte. Daca o sa inveti n-o sa ai probleme, dar bine inteles ca depinde de liceu.Eu sunt si la un liceu cu pretentii,.,. poate e si asta cauza.Succes!big grin

1 răspuns:
| Zenithf a răspuns:

La mate/info pretentiile sunt mai mari, in special la 'specialitati', dar si la alte materii. De trecut nu este greu, mai ales daca ai fost bine pregatit din gimnaziu, dar daca nu te poti tine de treaba atunci rezultatele muncii tale se vor vedea prin note.