| NanaBaby a întrebat:

Am auzit ca tigarile slabesc. Cam cate tigari ar trebui sa fumez zilnic pentru a slabi vizibil si in scurt timp happy?

20 răspunsuri:
| ioanaioana a răspuns:

E total o minciuna,tigarile nu sunt bune deloc,de ele poti sa mori,sa faci tumoare, ti se ingalbenesc dintii si plamanii tai devin tot mai negrii si mai nesanatosi, deci daca vrei sa slabesti tine o cura de slabire dar nu cu tigarile

| Bloodlines a răspuns:

Daca vrei sa te distrugi, ajunge cate o tigara pe ziwinking.

| Bailey a răspuns:

Pai daca vrei sa slabesti foloseste alte metode care sa nu te faca sa te imbolnavesti mai rau. Incearca in fiecare zi sa faci sport si sa ai o dietawinkingwinkingwinking
ar trebui sa lasi ideea cu tigarile
fundita?:*:*

| effect a răspuns:

Deci,tigarile nu te slabesc,nu sunt ca niste pastile de slabit
Pur si simplu cand fumezi, numai ai pofta de mancare si mananci mai putin
Si de asta se spune ca daca te lasi de fumat, te ingrasi
Pentru ca incepi sa mananci mai mult
Deci tigara ia pofta de mancare

| ELLSSA a răspuns:

Pentru a slabi sunt atat de multe metode(sport,dieta/cura/regim, ceaiuri).Nu tratamente cu nu stiu ce plante asa zise naturiste, nu greva foamei si in ultimul rand nu devenii anorerezic/a.
O mica gluma daca imi permitihappy pentru a slabi trebuie sa fumezi ca turcuhappynon-stopwinking

| Swishiangellinda a răspuns:

O metoda mai sanatoasa ca sa slabesti chiar nu ai gasit? Sfat: fa sport.

| Alexandrup a răspuns:

Ce?! tigarile slabesc? hai ca nu cred

| cat a răspuns:

Nu-ti pune sanatatea in primejdie pentru cateva kilograme. Oricum nu s-a dovedit stiintific ca daca fumezi mult slabesti. Tine un regim in care sa excluzi dulciurile si painea, fa mai multe exercitii fizice.

| ionik_1763 a răspuns:

Doooamne.am avut o prietena care a spus acelasi lucru
Nu slabesc tigarile.ci in loc sa mananci fumezi.Asta e tot
Si iti imbolnavesti organsimu degeaba
App:Cand o sa incerci sa te lasi ai sa te ingrasi la loc (asa e la o parte din persoanelaughing

| kissmypixles a răspuns:

Mai bine fa sport decat sa iti distrugi plamaniihappy

| bhubhuaa a răspuns:

Nu nu nu te stica asa.nu fuma.sunt si alte moduri de a slabi.de exemplu soramea bea ceaiuri de slabit si face sport mult...si nu mananca mult.are efecte.succes

| cld17 a răspuns:

Eu asa stiu ca tigariile ingrasa thinking

| crissu_9850 a răspuns:

Nu`i adevarat. tigarile mai rau te ingrasa.adica eu stiu un caz adevarat si sa ingrasat din cauza fumatului.Acum depinde si de la organism la organism. Tine o cura de slabire disociata.gasesti o gramada pe net si in plus.slabesti si repede:p

| FluGg a răspuns:

In loc de banii ce-i dadeai pe tigari iti iei abonament la sala...stiai ca o tigara scurteaza 5 min din viata?

| MhElenag a răspuns:

Da. slabesc. eu am slabit 10 kg intr-o luna si fumam 3-4 tigari pe zi

| respekt92 a răspuns:

Rpede nu slabesti, dar in mai mult da

| respekt92 a răspuns:

Rpede nu slabesti, dar in mai mult timp da.

| sykygea a răspuns:

Hmmm,tigarile slabesc.pot spune din experienta proprie. Dpa parerea mea, slabesti din 2 motive.1 sunt nocive pentru corpul tau, si ma rog banuiesc ca afecteaza ceva pe acolo. 2 ti-e foame, da nu prea ai timp sa mananci, aprinzi o tigare eventual mai bei o cafea, si uite asa ajungi sa iti strici pofta de mancare. Da 3-4 tigari pe zi nu fac rau nimanui... oricum cel mai bine daca vrei sa slabesti, fa sport.winking

| olga_6863 a răspuns:

Nu este adevarat si apoi depinde mult de organizm, eu de exemplu fumez cam un pachet la 2 zile, dar bine nu fumez ca sa slabesc nu am nevoie, dar am o prietena fumeaza mai mult ca mine dar se ingrasa pe zi ca trece, asa ca ca daca vrei sa slabesti mai bine mergi la sala+alimentatie corecta.

| flory_4162 a răspuns:

Ar fi mai bine sa nu fumezi deloc...chiar daca tigarile slabesc acestea dauneaza grav sanatatii... sper sa nu te superi pe mine dar eu asta cred