| MissAvocado a întrebat:

Am citit inrt-o revista ca poti sa fabrici hartie (iti trebuie un vas, hartie folosita, apa si un blneder) asta este tot ce zicea, nu explica cum... cine stie ce pasi trebuie urmati FUnda = Vottie intelingent

1 răspuns:
| Any a răspuns:

In primul rand trebuie sa ii dai drumul blendarului in vasul cu apa si hartie apoi dupa 10 minute il opresti si acel "aluat" il intinzi pe un platou, peste el pui ceva greu si in forma platoului apoi dupa o zi ai fabricat hartie.Astept fundita.