| anonim_4227 a întrebat:

Am cunoscut un baiat pe net, mi-a propus intilnire miercuri, si mi-a spus sa aleg unde vreau sa mergem, voi ce propuneti? funda(sunt fetita)12 ani

Răspuns Câştigător
| Emi_3041 a răspuns:

Te rog, nu fa asta.Nu cred ca il cunosti destul de bine incat sa va vedeti face-to-face. In spatele pozei de la avatar, s-ar putea ascunde cine stie ce criminal sad E prea riscant.Mai ales pentru ca esti fata. Te rog, mult, mult...sterge-l din lista si da-i ignore. Un om normal nu ii cere asta unei fetite de 12 ani.

19 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Spune-i mamei tale unde mergi.Fii foarte atenta.Mergi intr-un loc public, sa fie si politia pe aproape.Propune-i o librarie, un muzeu de arta.Nu scrii de unde esti. Cel mai bine ar fi sa te razgandesti sau sa mergi insotita.

| cristianorudi7 a răspuns:

La 12 ani intalnire? eu la 12 ani nici nu auzisem de asa ceva doamne, poate esti cigano sa te mariti de acu, stai in banca ta fetito si vezi-ti de scl

| pwp a răspuns:

Nu te duce, esti prea mica(12 ani)
iti poate face ceva baiatul acela!
succes!love struck

| thealchemist a răspuns:

Ca REGULA, nu te intilnesti cu necunoscuti de pe internet. sa vina la inceput la tine acasa, sa stie ai tai cine e, cum il cheama, si pe cine reclama la politie daca se intimpla ceva cu tine.

| mihaibrasov a răspuns:

Poate ai dat peste vreun nebun, criminal, pedofil.etc. In cel mai bun caz nu te du la nicio intalnire, altfel mai ia 2 prieteni cu tine sau daca chiar mergi singura alege un loc public cu multi oameni (ex. centrul orasului).

| AnnaMariaaa a răspuns:

Iti propun sa nu te duci, cine stie ce fel de persoana este si vrea sa-ti faca rau, stai cuminte acasa.doamne fereste iti mai face si ceva.

| mih5a a răspuns:

Cred ca o sa-ti traga clapa(te minte). Sau mergi la intalnire si dupa ce o sa se termine toata chestia fuge pe usa din spate si te face sa platesti nota.
Sper sa ma insel! Oricum ai grija.Seara ies lupii din padure.(oamenii rai)

| Romancutza a răspuns:

Nu merge.

| dorikut a răspuns:

Mai bine NU. Pe net sunt multi psihopati fara ocupatie.

Esti prea mica pentru a avea grija de tine si nu cred ca ti-ar placea ca unul dintre parintii/apropiatii tai sa te insoteasca (desi asta ar fi idealul daca nu vrei sa refuzi propunerea).

B-Bye! wave

| Oana_5036 a răspuns:

Si el cati ani are?

| AηdeLle a răspuns:

Stai acas`!
Cine stie ce obsedat`posedat o fii, sau pedofil sau alte chestii de genu`oh go on.adica, faci ce vreiwinking. sh` cred ca pentru varsta ta, o plimbare prin parc e destul de dragutahappy

| lylo a răspuns:

Propune-i sa vina si el cu niste prieteni si u sa vi cu niste prieteni asa o sa va cunoasteti mai bine. care ca intr-un parca e cel mai bine pentru ca e multa lume
dk este mult mai mare decat tine mai bine stai acasaawinking sau vorbeste cu mama ta happyhappy

| Apy a răspuns:

Nu te du ca nu cred ca in cunosti cel mai bine intreabati parinti

| RockIsLife a răspuns:

Nu sunt de acord cu intalnirile pe net, dar daca chiar vrei sa te intalnesti cu tipul asra, propune-i sa iesiti intr-un parc sau intr-un loc public mai exact.(cine stie peste ce phihopat dailaughing asa ce e mai bine sa mertgi undeva unde e multa lume.

| DjKatalyno a răspuns:

Pai ai grija sa il cunosti bine ca nu cumva sa patesti ceva si sa ai incredere in el. Daca aceste criterii sunt indeplinite si totul e bine iti propun o pizzerie sau daca nu o cofetarie. Sper ca te-am ajutat succes happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De curand m`am implicat intr-un proiect, un program, se numeste "Spuneti NU traficului de fiinte umane:)". De ce iti spun asta? Pentru ca sa fi foarte atenta la ceea ce vrei sa faci, iti dau un link sa citesti ceva:http://www.migratie.md/antitraffic/
Si nu uita:"Traficul de fiinte umane se poate ascunde in spatele unei fiinte prietenoase!"
Asa ca fi foarte atenta!:DNu te arunca asa repede, si in plus ai doar 12 ani, ce`ntalniri iti trbe? Mai ales cu baieti de pe mess/necunoscuti.

Bafta si fi cuminte!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu ai 12 ani si iesi deja cu baietii! 1 Asta nu-i de bine iti zic eu ca am avut multe experiente ca am 16 ani.

| ciorcica a răspuns:

Nu e cam ok la 12 ani sa iesi la o intalnire cu un baiat pe care nici nu il cunosti

| Eduard_6479 a răspuns:

Eu unul tias propune sa iesiti la un film sau la o cofetariewinking