| comet a întrebat:

Am fost la plaja si m-am inrosit si a inceptu sa mi se ia pielea. M-am dat cu crema din ora in ora si nu s-a mai luat si acum dupa o saptamana a inceput iar sa se ia. Acum o pot lua jos deoarece nu mai sunt bronzat si nu se mai vede urat daca o iau jos. Cum pot sa iau toata pielea jos? Ca daca stau sa o iau cu unghiile dureaza prea mult.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti dai seama ca asta e aproape arsura de gradul I, nu? Totusi, ti s-a luat un strat de piele. Nu e de joaca. Daca mai mergi la plaja, sa folosesti neaparat lotiune de protectie, cu factor cat mai ridicat de protectie.
Iti poti face o exfoliere generala cu sare de mare sau cu zahar sau zat de cafea. Amesteci putin cu gelul de dus sau pui pe burete si freci usor, ca s-ar putea sa te usture, avand in vedere ca pielea cea "noua" e fragila.

| xForSmile a răspuns:

Cand faci baie da cu buretele sau cu un prosop putin mai aspru happy am avut si eu asa dar din fericire am o prietena careia ii place sa faca asta laughing)

| MrSonnyist a răspuns:

Cel mai ok e sa o dai jos cu unghiile. Daca esti din Cluj te ajut eulaughingSi mie imi place sa "decojesc" oameniihappyAbia astept sa "se arda" vreun cunoscutlaughing

| MrSonnyist a răspuns:

Daca e de grad I e altceva....Eu ma refeream in general.Decat sa te freci cu totfelu de "medicamente" nu mai bine o iei jos?