| Ionutz_9547 a întrebat:

Am minecraft si cand intru in el imi apare: Bad video card drivers!

Minecraft was unable to start because it failed to find an accelerated OpenGL mode.
This can usually be fixed by updating the video card drivers.

--- BEGIN ERROR REPORT 7fe0271 --------
Generated 5/11/12 11:37 AM

Minecraft: Minecraft 1.2.5
OS: Windows 7 (x86) version 6.1
Java: 1.7. 0_04, Oracle Corporation
VM: Java HotSpot(TM) Client VM (mixed mode), Oracle Corporation
LWJGL: 2.4.2
[failed to get system properties (java.lang.NullPointerException)]

org.lwjgl.LWJGLException: Pixel format not accelerated
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.nChoosePixelFormat(Nati ve Method)
at org.lwjgl.opengl.WindowsPeerInfo.choosePixelFormat(Windo wsPeerInfo.java:52)
at org.lwjgl.opengl.WindowsDisplay.createWindow(WindowsDisp lay.java:185)
at org.lwjgl.opengl.Display.createWindow(Display.java:311)

at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:856)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:784)
at org.lwjgl.opengl.Display.create(Display.java:765)
at net.minecraft.client.Minecraft.a(SourceFile:236)
at net.minecraft.client.Minecraft.run(SourceFile:657)
at java.lang.Thread.run(Unknown Source)
--- END ERROR REPORT 7cc0dbae ----------
Si nu stiu ce sa fac am windows 7 si am driverele placi video sunt instalate. Funda! repede

Răspuns Câştigător
| CozzyMC a răspuns:

Nu este greu. si eu am aceeasi problema ca si tine. eu am radeonx300x550x1050[placa video] si trebuie sa faci un update la placa video. FUNDA?

| NijaMT2 a răspuns (pentru CozzyMC):

Imi poti trimite un mesaj cu id-ul tau de skype sau yahoo sa vorbim? am incercat tot am dat update la placa, am dat la windows update, dar tot asta imi scrie sad! Te rog vreau foarte mult sa joc jocul asta

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Ionutz_9547 explică:

Da-mi situ de la direct x

| SamsungCorby a răspuns:

Daca ai calculatorul vechi si nu este dotat cu placa video noua(performanta),
nu iti va merge; asa am patit si eu...