| DianaaGabrielaa a întrebat:

Am nevoie de niște idei pentru o scrisoare adresată unui prieten în care să scriu o întâmplare cu final fericit. Scrisoarea este o temă la lb. română.
P.S. nu am nevoie neapărat de o scrisoare întreagă, doar nişte idei.
Dau fundăă

2 răspunsuri:
| Kristinikaaa a răspuns:

Poti sa inventezi o poveste despre cum ti-ai pierdut catelul intr-o iesire la padure, apoi cu ajutorul unor prieteni ai reusit sa-l gasesti teafar dupa cateva zile.

| georgi90000 a răspuns:

Poi ai putea sa inventezi un test de exemplu : Calatoreai cu trenul si brusc ai vazut un copil de vreo 2 anisori care sta singurel pe scaun si plangea fiind ca se pierduse de parinti lui ai anuntat conducatoru' trenului si ati chemat politia, parinti lui au fost bucurosi ca si-au gasit copilul i-ar tu ti-ai vazut de drum linistit(a) si bucuros(a).