| Lavy a întrebat:

Am o intrebare bratarile prieteniei pot fi facute si din ata?

8 răspunsuri:
| Măriucaaaaaaa a răspuns:

Buna`!`De obicei bratarile prieteniei se fac din ata happy

| ColorfullColors a răspuns:

Se fac din ata de macrame. Eu zic sa nu te chinui atata sa pui firul de ata de nu stiu cate ori pana faci un fir, ca pierzi timpul, plus ca atele de macrame se gasesc usor (la magazinele specializate, unde au si nasturi, materiale, accesorii pentru materiale, paiete, ate, si goblenuri) si sunt si in ft multe culori -- ai de unde alege!

| FunDa a răspuns:

Dap! eu fac din ata! dar faci un fir din mai multe atewinking! bafta happy:*

| AG a răspuns:

Da. Eu fac din ata de cusut. Pur si simplu faci firul mai gros. Adica il dai de mai multe ori, pana faci un fir. Tre sa ai rabdare sa faci firele, in rest se face la fel de usor.

| AdaAndreeaAda a răspuns:

Da, o ata speciala (mai groasa) uite ai aici un filmulet in care iti arata cum se fac http://www.youtube.com/watch?v=GVFWS-ms5EM nu dureaza asa mult la un moment dat le vei face f repede. spor la lucru. fundita?

| Crazy_2020 a răspuns:

Eu am vrut sa incerc insa se fac foarte greu, daca vrei sa le faci din ata de cusut trebuie sa ai foarrrte mmulta rabdare, eu una nu am avut asa ca nu am mai facut, dar sunt ate speciale pentru bratirele acestea!

| AngelOrDemon a răspuns:

Da ata groasa tongue

| cicibot a răspuns:

Du-te la mercerie. acolo ai o gramada de culori.