| Llolal a întrebat:

Am o intrebare...Cu ce ata se poate creea "bratarile prieteniei"?big grin dau funda!

Răspuns Câştigător
| EllyFMS a răspuns:

Se pot face si cu ata normala dar trebuie` sa o faci in ai multe [sa fie mai groasa]. da exista la croitorii ata speciala si se numeste Moulline. nu costa mai mult de 3 leihappy. eu pe ale mele le iau cu 1 leu si 50 de bani. dar la alta croitorie costa 2, 5 lei. oricum mai scumpa de 3 lei nu e.

Pup:*

7 răspunsuri:
| pinkystyleツ a răspuns:

Cu ata de goblen. Funda?

| AlinnutSsa a răspuns:

Cu mohair cred thinking

| AdyEmSustineCampaniaMosCraciunExista a răspuns:

Ața prieteniei

| upssss_4824 a răspuns:

Poti folosi ce ata vrei dar cea mai buna este ata de goblenuri

| noob a răspuns:

Ata? Nu mai bine funie? Vrei ca prietenia ta sa se rupa usor ca ata? Sau sa fie rezistenta ca o funie sau un lant?

| DacaTuSpui a răspuns:

Eu le fac cu ata dinaia pentru goblen, daca stii cum e aiahee hee.
Iasa destul de binebig grin. Sper ca te-am ajutat:*

| ViViDfan a răspuns:

Fire de bumbac de diferite culori cam de 80-90 centimetri fiecare. In functie de numarul de fire, bratara va iesi mai lata sau mai ingusta. Tipurile de fire de bumbac indicate sunt mouline si cotton perle dar cel mai bine este sa gasiti un fir de bumbac mercerizat (Angelica) pentru ca nu se rasuceste si nu se destrama.