| Saga2 a întrebat:

Am o problema cu windows 7...inainte sa-l reinstalez mergea tema aero(transparent taskbar) iar acum dupa reinstalare nu mai merge.Ce sa fac sa mearga?

3 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Instalează driverul la placa video și Aero va porni automat.

| AlinKun a răspuns:

Cel mai simplu daca ai driverul video instalat atunci click 2 pe my computer apoi pe properties apoi ai la rating si ii dai un rate si el analizeaza componentele si le noteaza apoi, dupa terminarea operatiunii aero va fi activata

| RomulusMilea a răspuns:

Probabil că nu este pornit serviciul "Themes" care de fapt stă în spatele acestor opţiuni.

Asigură-te că ai accesat contul de administrator. Fă click dreapta pe iconiţa "Computer" de pe Desktop, şi alege "Manage", se va deschide o fereastră nouă. Apoi mergi la "Services & Applications" -> "Services". Alege fişa "Extended".

Caută după serviciul "Themes". Dacă în coloana "Startup type" apare "Manual", fă click dreapta pe "Themes", alege "Properties" şi în loc de manual dă-i cu "Automatic" şi la final OK.

Va trebui să reporneşti computer-ul.

Sper să te fi ajutat. Mult success.