| Duucu a întrebat:

Am o problema cu windowsul, sau chiar nici eu nu stiu...Am schimbat procesorul si placa video la calculator, apoi am schimbat windowsul, iar de atunci toate programele imi apar ca o fila alba, iar cand intru in jocuri, dupa un timp ma scoate.
P. S:am pus si driverele
P. S. S:

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

„ Cel mai bun Windows, " este un sistem de operare din grupa linux, că este gratis și poate să fie instalat în limba Română.
Deci cauți Kiwi ( Ubuntu Linux), sau Ubuntu Linux versiunea 11.04 pentru desktop.
Dacă nu știi să îți faci singur DVD de instalare sistem de operare, te duci la un vânzător de la un magazin de calculatoare cu 4 Dvd-uri goale și îl rogi să îți facă câte 2 dvd-uri de instalare sistem de operare.
Unul cu Kiwi și altul cu Ubuntu și câte unul de rezervă, dar îi spui clar că vrei versiunea 11.04 și nu ultima care se numește 11.10.
Dacă ai Ram de 4 GB îi spui că vrei versiunea pe 64, iar dacă ai ram mai mic de 4GB îi zici că vrei versiunea pe 32.
Când scrii Dvd-uri poți să și greșești și îi mai lași și 2 Dvd-uri goale că dacă a greșit să rămână alte 4 bune.
Dacă nu a greșit când a scris Dvd-urile îi lași și DvD-uruile alea goale și îl rogi să îți caute, dacă are timp, în următoarele 2-3 săptămâni ceva documentație pentru aceste sisteme de operare.
Pentru asta îi dai și tu 11 lei ca să își cumpere și omul un pachet de țigări, că te-a servit.

2 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ai un calculator cu multă personalitate.
Calculatorul tău se supără că îți baci joc de el și zice că este calculator, ca să lucrezi la calculator, nu să te joci la calculator!

| MMihai a răspuns:

Dacă îți face figuri și cu Kiwi și cu Ubuntu linux, înseamnă că ai ceva defect pe partea de hard și trebuie să fie văzut calculatorul de cineva care se pricepe.
Calculatoarele nu au personalitate am glumit eu.
Instalarea sistemelor de operare Linux, se face fiind / având calculatorul legat la net.