| ebyradu a întrebat:

Mi am reinstalat windowsul si nu imi mai merge nici un joc pe calculator. Nu imi da niciu fel de eroare sau ceva. Am instalat placa video si cand intru in joc (euro truck simulator 2) imi ramane un fond albastru. Cum as putea rezolva problema? Tin sa precizez ca driverele le instalez de pe 3D CHIP.

4 răspunsuri:
| TheKingBacca a răspuns:

Instaleaza 'Geforce Experience' daca ai placa video nVIDIA. Instaleaza si toate vcredist-urile si directx.

| Johnnyx1 a răspuns:

Salut, daca ati bagat windows 64 bit si ati avut pe 32 bit probabil 3d chip a gasit drivere mai vechi pentru pc-ul dumneavoastra pentru ca nu a gasit drivere mai noi pe 64 bit pentru placa dumneavoastra, incercati sa sa cautati pe google tastand placa dumneavoastra video si versiunea windows-ului astfel e posibil sa gasiti cele mai noi drivere, si totusi daca nu va merge nici macar un joc cu cerinte slabe inseamna ca ati intampinat probleme la instalarea driverelor.
Daca intaminati in continuare aceste probleme chiar daca ati facut update la cele mai noi drivere atunci incercati sa descarcati si o versiune mai noua de directx si daca tot nu merge cel mai posibil poate fi din cauza ca windows-ul
sa nu se fi instalat corect astfel pierzand din fisiere.

| ebyradu explică (pentru Johnnyx1):

Windowsul este instalat corect, e acelasi windows pe 32 nu am pus pe 64

| Johnnyx1 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi alte drivere de pe site-ul producatorului.
Ai incercat candva sa faci overclock la placa video?