| Robieski a întrebat:

este cam impotriva mediului dar ce as putea face sa prind vrabii? Cand eram mic erau cam neobisinuite cu mine asa ca le prindeam repede cu capcane si tot felul, dar acum nu mai pot prinde nici-o vrabie ca sau facut hoate, ce as mai putea face? Se imultesc prea repede! Mie imi trebuie numai o vrabie ca sa sa o dau la pisica si dupa ce-si aminteste de gust va prinde ea singura!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa-i reamintesti tu pisicii, gustul carnii. Le prinde singura daca vrea (!). Dar daca s-a facut lenesa, poti sa-i dai toate vrabiile din lume ca tot nu se deranjeaza.

| Robieski explică (pentru anonim_4396):

Am mai prins eu odata una si dupa aia a prins ea muuuuuuulte, dar dupa aia a fatat si a uitat de vanatoare!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Robieski):

Inseamna ca s-a lenevit. Nu mai are pofta de vinatoare, oricita carne ar insemna asta.