| Loredanna_3976 a întrebat:

sunt in vacanta si nu am ce sa fac.Parintii mei nu au intrat in concediu, dar isi iau cate 3-4 sau 7 zile libere, dar nu putem pleca in alta tara, din cauza crizei. Ce as putea face in vacanta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Descopera`ti noi pasiuni, lucruri la care te pricepi sau lucruri total noi pentru tine.
Daca iti place sa dansezi, desenezi, canti, etc incearca sa iti imbunatatesti abilitatile.
Uita`te la filme, poate iti descoperi o pasiune pentru ele sau invata o limba straina pe care o vrei tu.
Sau informeaza`te despre locuri pe care vrei sa le vizitezi.
Sau mergi la bunicii tai.
Iesi in oras cu prietenele/prietenii.
Petrece mult timp in aer liber si incearca sa iti faci noi prieteni.
Viziteaza`ti rudele pe care nu le-ai mai vazut de ceva timp.
Iesi prin parc cu role, bicicleta...sau pur si simplu insotita de cineva.
Fa sport.
Intra pe forum`uri sau pe chat`uri si cunoaste oameni noi.
Sper ca ti-am dat ceva ideihappy
Fundita? daca vreiwinking

5 răspunsuri:
| Naspa6969 a răspuns:

Pai.cand isi iau eu aceste zile libere te duci la piscina. sau chiar mai bine la mare uite vezi cum s-a rezolvat...happy

| ioana_6413 a răspuns:

Ieşi pe afară cu prietenii, plimbaţi-vă cu role, bicicletă, mergeţi la ştrand, la cumpărături, la o pizza un suc ceva. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Join http://www.cs-gothic.ro/forum/;)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm... Ia o carte si citeste.
Iti recomand eu cateva carti care mi-au placut:

Enigma Otiliei- G. Calinescu
Pe culmile disperarii- Emil Cioran
Mandrie si prejudecata- Jane Austen
Chinese Cinderella- Adeline Yen Mah ( nu stiu daca este si in romana)
Oliver Twist- Charles Dickens