| eddie10 a întrebat:

Am un scris aproape oribil. Cum pot sa-l imbunatatesc, sa scriu mai frumos?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput,trebuie sa stabilesti ce anume iti doresti,mai exact,sa schimbi la el. Daca este vorba doar de anumite litere, sau totul, in general.Pe urma, trebuie sa te decizi cum ai vrea sa arate scrisul tau si sa-l pui in practica. Daca nu vrei o schimbare radicala, te vei obisnui repede cu noile modificari.De asemenea, nu te grabi decat daca este absolut necesar, un scris realizat in graba e intotdeauna mai putin estetic.Ai putea incerca(in cazul in care-ti doresti o schimbare radicala), sa scrii de tipar.Nu este,neaparat mai estetic,dar este,de cele mai multe ori,mai citet. Daca nu vei reusi sa obtii rezultatele dorite, rezuma-te la a avea un scris cat mai usor de inteles; asta e ceea ce conteaza de fapt, nu studiaza nimeni estetica.Numai bine.

9 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

Prin caligrafie. Trebuie sa dai la parinti sa vada daca e bine, daca nu, mai scrii o data. Ai grija sa scrii incet si cu atentie.

Cu "bataia" se invata. Am avut aceeasi experienta. Crede-mawinking.

Răspuns utilizator avertizat
| DanielaMe a răspuns:

Incearca sa scrii mai incet. Fa-le mai rotunde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bate-l pe ala care scrie cel mai frumos de la tine din clasa si pune-l pe el sa-ti scrie de-acum incolo.

| NekoJen a răspuns:

Incearca sa le desenezi. La mine merge.; D Desi cand va trebui sa scrii rapid nu le vei mai sta sa le "conturezi". Cand scrii fii atent si rabdator si-ti vor iesi ca la carte!

| Acccccaa a răspuns:

Pai incearca sa scrii mai rotunjit si mai mare ptn pe o foaia scrii aaaaaaaaa bbbbbbb ccccccc... etc si sa vezi ca scrii din ce in ce maI bine

| bella5 a răspuns:

Nu poti. daca asa te-ai invatat nu se mai poate repara

| OaNnA0397 a răspuns:

Poti exersa scrisul pe caiete pentru clasele primare, astfel iti formezi un nou mod de a scrie...sau poti sa scrii mai mare, mai rotund si inclinat in stanga sau in dreapta...

| OaNnA0397 a răspuns:

Iti poti exersa scrisul pe caietele pentru clasele primare, sau poti scrie mai mare sau mai mic decat scrii acum, inclinat in stanga sau in dreapta