| dream77777 a întrebat:

As dori sa scriu un roman sau o poveste. Dar nu stiu ce titlu sa ii pun si care sa fie ideea principala. Ma puteti ajuta?

3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Cum poate omul sa traiasca cu gandul ca in jurul varstei de 80 de ani va muri? Ba inca altii nu apuca floarea varstei. Nu este mai ferice de un animal -decat de un om- care nu stie cand va muri?
Cand ma uit la tinerii de pe strada si ii vad fericiti, atunci inseamna ca trebuie sa existe o speranta de dupa moarte -nadejde pe care Dumnezeu a pus-o in noi.
Cerceteaza si vezi cum stau lucrurile.

| MissDevilish666 a răspuns:

Dacă nu știi ce să scrii, nu mai scrie până nu îți vine o idee genială și ORIGINALĂ.

| khtln008 a răspuns:

Scrie ceva usor(daca este prima data cand faci asta). Scrie ceva despre copilarie sau despre o poveste de dragoste. Referitor la titlu, gandeste-te ca acum in scrierile moderne, titlul nu mai are foarte mare legatura cu continutul. Adica te gandesti ca o intr-o anumita carte o sa se vorbesca despre ceva si cand colo, este vorba de cu totul altceva. Intai creaza-ti povestea. Dai funda?

Întrebări recente