| Batrinu_Maria_Irina_Nicoleta_1990 a întrebat:

Scriu o poveste cu varcolaci si nu stiu ce titlu sa ii pun. Ma puteti ajuta?

8 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Mă mir, ai inspirație pentru o întreagă poveste, dar îți lipsește ideea de a-i găsi un titlu? Alege-l la sfârșit, în funcție de context.

| corolav a răspuns:

„ Eu vîr colacii în cuptor, maică!".
Și un subtitlu:
„Amintirile babei cu chiloți de tablă".

| Kaℓi a răspuns:

Poti sa o intitulezi "O alta poveste plictisitoare cu varcolaci".

| frostxtq a răspuns:

Buna,
Eu te sfatuiesc sa ii dai un titlu care nu are leatura cu continutul, o sa fie mai interesant. Prin asta nu ma refer sa ii dai un titlu de genul: "Poveste de dragoste" si in lucrarea ta sa fie doar monstrii si sange, ci la un titlu sugestiv, un detaliu din poveste care ar trece neobservat de multi cititori.

| Raspunzatorul25 a răspuns:

E cu aventura?

| Raspunzatorul25 a răspuns:

Aventura creaturilor nombroase

| xallesdx a răspuns:

Bună! Depinde foarte mult de context și oarecum trebuie sa aibă măcar 20% legătura cu povestea.

| armin111 a răspuns:

Varcopovestea