| 00Didi00 a întrebat:

As dori si eu niste statusuri de dragoste,tristete,copilarie, amuzante etc.
Cine imi da cele mai multe si mai frumoase primeste funda!

3 răspunsuri:
| h3r a răspuns:

Copilaria, singurul paradis pierdut.

Mi-am deschis ochii si-am realizat ca drumul spre tine e mult prea lung..Si nu stiu daca mai apuc sa ajung...

Intotdeuna ai vazut in mine ceva special dar nu ai stiut sa pretuiesti.

Iubirea inseamna sa oferi cuiva oportunitatea sa te distruga si sa speri totusi ca...nu o va face...

Cu tine am amestecat atatea zambete cu lacrimi, atatea satisfactii cu greutati, clipe nenumarate dar stranse-n suflet cu grija, simtite si cantarite neincetat si neincetat, la capatul fiecarei clipe, inima mea da mereu acelasi verdict: Te iubesc!

Am plecat pentru ca niciodata nu m-ai rugat sa raman.

mi-am dat seama ca promisiunile vin si pleaca, fiind nerepesctate bineinteles...

nu-mi pasa ca ma sting usor asteptand.

doar lacrimi mi-ai lasat si un suflet pierdut sa-mi tina de urat.

azi te iubesc mai mult ca ieri si mai putin ca maine.

E atat de simplu, dar lucrurile simple sunt atat de complicate.

Mici sau mari, minciunile sunt tot minciuni.

Trebuie să înţelegem că unele persoane rămân doar în inima noastră, nu şi în viaţa noastră.

Viaţa n-are mâini, dar uite că-ţi dă câte-o palmă.

O dezamagire iti deschide ochii, dar iti inchide inima.

uneori inconstient poate, in loc sa o apropii, o indepartezi mai tare.

cea mai mare greseala care poti face e sa ii dai altuia sansa sa aiba parte de ceea ce poti avea tu fara a face nimic.

iti vei da seama de gravitatea propiilor tale greseli abia atunci cand vei gasi pe cineva care nu va fi dispus sa le ierte.

neori indiferenta poate ucide si cel mai puternic sentiment.

intr-o relatie orgoliul nu are loc, poate declansa un razboi.

cand scuzele ajung prea tarziu..si raul e deja facut. e greu sa recuperezi acel putin ce a mai ramas...

anumite persoane cred ca mi-au inchis gura, ca tac in fata lor pentru simplul motiv ca nu le raspund provocarilor, dar se pare ca nu au inteles ca unde prostia vorbeste, inteligenta tace.

Pretuieste ce ai langa tine inainte de a fii prea tarziu.

| kostyx a răspuns:

Status amuzant: Ai si tu umor in tine ca balega vitamine! (Trasnitii)

| AnonimNeamt a răspuns:

Um e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi Va veni o data vremea cand in urma vei privi ai vrea sa reinvie toate bucurii si nebunii dar trecutul se ascunde, nu mai vine NICIODATA numai amintirea spune ca "Asa a fost o data!"
Era o data o fata Ea s-a indragostit de el si ii era.frik sa ii spune asa ca a asteptat ani.si ani. si nu i-a spus. Intr-o zi cand fata s-a hotarat sa ii zic, a auzit de la colegii ei ca baiatul a plecat din oras Ea plans si ii parea rau ca nu i-a zis ca il yubeste sad
timpul va trece eu voi incerca sa uit dar nu pot lasa in urma tot ceea ce intre noi a fost odata...in adancul inimii mele inca mai tin la tinecrying funda?