| Sofy999 a întrebat:

As putea castiga bani traducand lucuri pe net? Daca da, cum?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai cam putea doar subtitrari!
Parintii mei sunt traducatori! Trebuie sa stii foarte bine 2 limbi si sa fii autorizat ca sa faci bani! Nu este usor sa fii traducator trebuie sa dai examen etc! Si trebuie sa ai 18 ani si experienta! Pe net doar la substitrari daca vrei iti fac niste legaturi dar sa stii ca se castiga foarte putin!

| matrix100 a răspuns:

Incearca ca freelancer, depinde si ce limbi stii ca sa traduci din ce limba in ce limba. www.elance.com

| MirelusRoxi a răspuns:

Ai putea daca ai multe vizualizari. De exemplu, poti sa traduci o carte care nu e inca tradusa in Romana.