| ralukk12 a întrebat:

As vrea si eu urari de pasti vesele si amuzante... Funda

Răspuns Câştigător
| BCoMichael a răspuns:

Iepurasul mustacios e de Paste norocos nu-ti lasa cadou in chete are el secrete:pasca oul inrosit, cozonacul, mielul fript si un Paste Fericit!
In noaptea Invierii, cand clopotele bat, cu lumanari aprinse, cu sufletu curat sa spunem impreuna HRISTOS A INVIAT! 16 iepurasi. 8 se spioneaza, 5 sunt la somnic si frumos viseaza, 2 mai albiori dau cadouri de sarbatori... iar ultimul a citit... un nou Paste Fericit! Hristos a Inviat!
Mielul paste fericit, oul sade inrosit, de rusine s-a scumpit, iar iubitul iepuroi sa-ti aduca euroi, fericire, sanatate, mult noroc si spor la toate... Paste Fericit!
Astea mi-au venit acum. funda?big grin

5 răspunsuri:
| ÐÿÅ a răspuns:

16 iepuraşi: opt se spionează, cinci sunt la somnic şi frumos visează. Doi mai albiori dau cadouri de sărbători. Iar ultimul a citit: un nou Paşte fericit!

-Pastele-a veit, iepurasu` te-a zarit.
-Hristos a inviat, iar noi nu ne-am suparat.
-O sa primim cadouri, cand n-o sa mai purtam carouri.

| Elisabeta1401 a răspuns:

Am auzit-o si eu... e foarte inspirata laughing : La masa de Paste, mananca multa paine..nu se stie niciodata daca-i miel sau daca-i caine laughing
Paste fericit!

| TsukikoChan a răspuns:

Paste fericit! Ouale tale sa fie destul de Rosii si dumnezeu sate priveasca atent.

| ßianka a răspuns:

Craciun Fericit! laughing (cea mai tare urare de paste)